× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polipy są tworami rosnącymi i kierującymi się światła przewodu. Dzielą się na wrodzone i nabyte. Wyglądem początkowo mogą przypominać nowotwór taki jak np. tętniak.

 

Mogą występować pojedynczo, lub też gromadnie w całym przewodzie pokarmowym, jednak bardzo rzadko w żołądku i jelicie cienkim.

Ruchy perystaltyczne i przesuwanie się treści pokarmowej mogą drażnić bezpośrednio powierzchnię polipa lub całą jego masę przez ocieranie i pociąganie wzdłuż szypuły.

Schorzenie wykrywane jest bardzo często przypadkowo, gdyż nie wykazuje żadnych konkretnych objawów. Niekiedy zdarza się krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, krew w stolcu.

Polipy przeważnie usuwa się podczas zabiegu kolonoskopii i nie są niebezpieczne.
W przypadku wystąpienia zespołu polipowatości istnieje ryzyko przemiany nowotworowej. Zaostrzenie dolegliwości może łagodzić postępowanie dietetyczne.

Sugerowany specjalista:

Choroby wewnętrzne, Gastroenterologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1