× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Zapalenie siatkówki powodowane jest bakteriami, wirusami, pasożytami, toksynami, które dostają się do siatkówki wraz z krwią. Jeśli zapalenie dotyczy plamki, typowe objawy to mroczki,, bły­ski, zaburzenie widzenia barw, zmiany kształ­tu oglądanych przedmiotów. Jeśli jednak za­palenie umiejscawia się w obwodowych częściach dna oka, to może nie dawać żadnych obja­wów subiektywnych i okulista przypadkiem wykrywa blizny pozapalne.

Zwyrodnienie siatkówki jest z kolei następstwem zmian zapalnych. Może też występować samoistnie. Zwyrodnienia plam­ki powodują pogarszanie się ostrości wzro­ku i mroczki w polu widzenia.

Zwyrodnienie obwodowe siatkówki (najczęściej barwniko­we) wywołuje zawężanie się pola widzenia i upośledzenie adaptacji do ciemności. Leczenie zwyrodnień siatkówki jest objawo­we i często mało skuteczne.

Sugerowany specjalista:

Choroby wewnętrzne, Okulistyka

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1