× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Odwarstwienie siatkówki może powodować poważne problemy ze wzrokiem a nawet jego utratę. (zwłaszcza gdy obejmuje plamkę siatkówki).

 

Jest to dolegliwość, która pojawia się wówczas kiedy siatkówka oka odłącza się od mieszczącej się zaraz pod nią naczyniówki. Przypadłość ta wywołuje zaburzenia wzroku, a nawet może doprowadzić do ślepoty. W przypadku osób cierpiących na sporą krótkowzroczność nawet niezbyt duży wysiłek może spowodować odwarstwienie siatkówki, tak więc ryzyko u tych osób jest szczególnie duże.

Objawy

  • widzenie błysków, mętów lub mgły przed okiem

Jeżeli dojdzie do przetarcia i przerwania siatkówki ze środka oka pod siatkówkę przedostaje się płyn. Właśnie przez ten wydostający się płyn odkleja się siatkówka.

W każdym przypadku odklejenia siatkówki należy zapewnić choremu spokój, polecić, aby nie wykonywał gwałtownych ruchów i wysiłku fizycznego oraz nie pochylał nisko głowy.

Sugerowany specjalista:

Choroby wewnętrzne, Okulistyka

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1