× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Urazy mechaniczne oka i oczodołu są wynikiem wypadków spowodowanych przez działania zewnętrzne. Mogą być skutkiem podrażnienia oka przez różne przedmioty, zranienia, bójki, wypadki. Wynikiem takiego urazu często są krwawe wylewy oraz zasinienie skóry.

Uraz mechaniczny może spowodować rany skóry powiek i okolicy oczodołu. Takie urazy wymagają fachowego opatrzenia, po to by nie ulec zniekształceniom. Szczególnie ważne jest leczenie chirurgiczne dróg łzowych w celu uniknięcia ich zbliznowacenia.

Urazy spojówki powodują tylko krwawe wylewy, zwykle wchłaniające się bez śladu.

Urazy gałki ocznej związane są z wylewami krwi do wnętrza oka co skutkuje niedowidzeniem. Przednia część oka charakteryzuje się brunatnym zabarwieniem.

Urazy oczodołu mogą skończyć się złamaniem jego ścian i przemieszczeniem gałki ocznej w wyniku czego powstają zaburzenia ruchomości i podwójne widzeniem.

Wszystkie urazy i rany oka muszą być natychmiastowo skonsultowane z lekarzem. W przeciwnym wypadku mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń narządu wzroku.

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1