× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Szkielet kostno-chrzęstny znajduje się w nosie każdego człowieka. Nos pełni funkcję ochronną gałek ocznych i mózgu. Jego uszkodzenia mogą mieć poważne skutki dla zdrowia, większość przypadków jednak udaje się wyleczyć w prawie 100%.

 

Uszkodzenie nosa może być wynikiem bójek, wypadków, uprawiania niebezpiecznego sportu itp. Budowa nosa jest sprężysta i elastyczna dlatego jest on odporny na lżejsze uderzenia i wypadki. Groźniejsze wypadki mogą powodować jego pęknięcie bądź złamanie. Złamaniom ulegają głównie kości nosowych i części kości sąsiednich. Skutkiem jest zniekształcenie nosa, przemieszczenie na bok, powstaniem tzw. siodełka, czyli zagłębienia w górnej części nosa. Urazom przeważnie towarzyszy krwotok i obrzęk, który występuje po niedługim czasie od urazu.


Złamania nosa ulegają bardzo często samoistnemu wyleczeniu, niekiedy mogą wymagać nastawienia bądź operacji.

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1