× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Nagła głuchota o niejasnym pochodzeniu jest to schorzenie, które występuje gwałtownie i prowadzi do utraty słuchu, bez bliżej określonej przyczyny. Choroba spotykana jest u ludzi zupełnie zdrowych i często nie daje żadnych objawów wskazujących na możliwość zachorowania.


Lekarze twierdzą, że możliwą przyczyną takiego stanu rzeczy są zaburzenia powstałe w układzie naczyń krwionośnych ucha wewnętrznego, np, skurczu naczyniowego lub powstania zatoru w świetle naczynia, co prowadzi do niedotlenienia komórek zmysłowych narządu słuchu, ograniczenie lub zniesienie jego czynności, co objawia się głuchotą.

Zmiany naczyniowe, na szczęście, nie są nieodwracalne. Wczesne i rychłe podanie środków przeciwzakrzepowych i rozszerzających naczynia stwarza szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego chory z nagłą głuchotą wymaga natychmiastowej hospitalizacji i intensywnego leczenia.

Sugerowany specjalista:

Otorynolaryngologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1