× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Ropień okołomigdałkowy jest to schorzenie, które występuje najczęściej jako powikłanie po przebytej anginie. Tworzy się poprzez nagromadzenie ropy w przestrzeni pomiędzy torebką migdałka a powięzią pokrywającą mięśnie bocznej ściany gardła.

Objawy

 

Objawy kliniczne stwierdzane są najczęściej w trakcie zapalenia migdałków podniebiennych lub po jego przebyciu.


Powikłaniem miejscowym anginy jest naciek lub ropień okołomigdałkowy. Ropień może rozwinąć się również bez wcześniej występującej anginy.


Objawy rozpoczynającego się nacieku lub ropnia okołomigdałkowego to: narastający ból po jednej stronie gardła (nacieki i ropnie powstają zwykle jednostronnie), powiększające się trudności w połykaniu, szczękościsk. Objawom tym towarzyszą: ślinotok oraz trudności w mówieniu – barwa głosu jest zmieniona, artykulacja zniekształcona. Konieczna jest rychła interwencja specjalisty, nierzadko nacięcie ropnia, co przynosi natychmiastową ulgę i szybki powrót do zdrowia.

Sugerowany specjalista:

Otorynolaryngologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1