× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Zmiany skórne na tle zaburzeń naczyniowych mogą być skutkiem takich zmian zachodzących w tętnicach, żyłach jak zastoinowa kapilaropatia rąk, występująca czy sinica siateczkowata. Mogą to być też zmiany na tle arteriosklerozy lub cukrzycy. W ich następstwie dochodzić może do zamknięcia przepływu krwi do ograniczonego rejonu skóry i powstania martwicy i trudno gojących się owrzodzeń.
W tych przypadkach leczenie polega na poprawieniu ukrwienia.


Bardzo często zmiany obserwowane na skórze są wynikiem żylaków i związanych z nimi zapaleń żył oraz zakrzepów. Przy żylakach najważniejsze są działania zapobiegawcze.


Niewydolność żylna prowadzi do powstania przebarwień, ścieńczeń skóry, zmian rozpadowych z tworzeniem trudno gojących się owrzodzeń. Powikłaniem może być krwotok z owrzodzenia, róża lub egzema żylakowa.

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1