× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Najczęstsza choroba wieku dorastania, dotyka częściej płeć męską niż żeńską. Przyczyną jest powstawanie dużych ilości łoju powodującego wzmożone rogowacenie naskórka w ujściach mieszków włosowych. W taki sposób powstają zanieczyszczenia i zaskórniki, które blokują odpływ łoju z mieszka. Z kolei to prowadzi do powstania tzw. pryszczy, trądziku, wykwitów ropnych, niekiedy bolących.
Choroba wywołuje u młodych ludzi sporo kompleksów gdyż często dotyczy jedynie twarzy. Zdarza się, że występuje na dekolcie, plecach, ramionach. Choroba nie leczona może prowadzić do powstania blizn potrądzikowych, trudnych w ukryciu i leczeniu.

Leczenie polega na częstym oczyszczaniu twarzy, unikaniu kontaktu rąk z twarzą, leczeniu miejscowym maściami i płynami, a w przypadkach bardzo ciężkiego i opornego na leczenie miejscowe trądziku dermatolog przepisuje antybiotyk przeważnie skojarzony z leczeniem zewnętrznym i zewnętrznym.

Sugerowany specjalista:

Dermatologia i wenerologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1