× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Padaczka jest to schorzenie układu nerwowego. Choroba ta ma charakter przewlekły, wymaga długotrwałego, konsekwentnego leczenia. Padaczka jest zespołem objawów towarzyszących wielu schorzeniom ośrodkowego układu nerwowego.

 

Choroba charakteryzuje się częstymi napadami padaczkowymi. Napad padaczkowy jest wyrazem przejściowych zaburzeń czynności mózgu, polegających na nadmiernych i gwałtownych, samorzutnych wyładowaniach bioelektrycznych w komórkach nerwowych.


Objawy te są spowodowane nadmiernymi wyładowaniami neuronów i nieprawidłowym rozprzestrzenianiem się pobudzenia w mózgu.


Napady padaczkowe przybierają różne postacie. Podczas napadu chory może tracić przytomność, upaść, mięśnie zaczynają się napinać, wyprężać, następuje utrudnienie oddychania, sinica. Na koniec chory ma drgawki na całym ciele. Często wtedy zdarzają się przygryzienia języka, oddanie moczu. Po krótkiej chwili powraca oddech i przytomność. Po ustaniu napadu chory jest senny i rozkojarzony.


Istnieją niekonwencjonalne metody leczenie padaczki polegające na przestrzeganiu restrykcyjnej diety, która polega na wytworzeniu przez organizm ketozy. Są to jednak niebezpieczne metody i muszą być prowadzone pod okiem doświadczonego lekarza i dietetyka.

Sugerowany specjalista:

Neurologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1