× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Nazwa "palce młotkowate" wykorzystywana jest do opisywania dwóch rodzajów deformacji. Pierwsza odnosi się do zmian w stawie między paliczkowym bliższy (PIP) palcy stóp o charakterze nadmiernego zgięcia w stawie PIP (zazwyczaj zmianą objęte są 2 i/lub 3 palec).


Zgięcie w stawie PIP może być utrwalone i wtedy jedynym leczeniem jest leczenie operacyjne, lub jest nie utrwalone i istnieje możliwość korygowania biernego. Deformacja tego rodzaju z upływem czasu obejmuje również zmiany w stawie sródstopno-paliczkowy, który zazwyczaj ustawia się w pozycji nadmiernego wyprostu.


Przyczyną są modzele (bolesne) na grzbietowej powierzchni palca na wysokości stawu PIP. W przypadku drugiego rodzaju deformacji zmiana lokalizuje się w stawie między paliczkowym dalszym (DIP) polegającym na jego nadmiernym zgięciu. Modzele tworzą się wtedy na końcu palca zaraz poniżej paznokcia po stronie podeszwowej. Konieczny jest zabieg operacyjny. Obie deformacje często występują łącznie i wtedy zaciera się wyraźna granica pomiędzy nimi.

Pytania

Sobisiak dodano: 2012-03-30 21:32:24

palce młoteczkowate


Witam, Chciałam zasięgnąć opinii, moim problemem są palce młoteczkowate prawej stopy. Myślę, że mam stadium PIP. Jakie istnieją metody usunięcia tego zwyrodnienia? dopowiem, że praktycz...

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1