× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Krwiak śródczaszkowy jest to krwiak powstały w ograniczonej okolicy wnętrza czaszki. Możemy wyróżnić krwiaki: podokostnowe, nadtwardówkowe, podtwardówkowe i podpajęczynówkowe. Może wystąpić jako skutek urazu głowy.

 

W przebiegu krwiaka wyróżnić można okres zaburzeń przytomności bezpośrednio po urazie, a następnie okres tzw. przejaśnienia, w którym chory odzyskuje przytomność i nie ma żadnych objawów uszkodzenia mózgu oraz okres narastania objawów neurologicznych, zarówno ogniskowych, np. w postaci niedowładu, jak i ogólnych, z narastaniem zaburzeń przytomności aż do śpiączki włącznie. Szybkość narastania krwiaka może być różna w zależności od wielkości pękniętego naczynia.

 

W skrajnych przypadkach możemy mieć do czynienia z wynaczynieniem się dużej ilości krwi w ciągu kilku minut lub z bardzo powolnym, wielotygodniowym, a nawet wielomiesięcznym gromadzeniem się krwi. W pierwszym przypadku zagrożenie nagłą śmiercią jest bardzo duże, w drugim, bóle głowy i często zaburzenia psychiczne narastają powoli, dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach od urazu, o którym chory w ogóle nie pamięta lub go bagatelizuje.

Sugerowany specjalista:

Neurologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1