× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Omdlenie jest to stan utraty przytomności, trwa krótko, charakteryzuje się samoistnym ustąpieniem. Są wynikiem niedotlenienia mózgu. Powrót świadomości obserwowany jest w ciągu kilkunastu sekund. Omdlenia mogą wystąpić w każdym wieku, częstsze są u osób starszych.

Przyczyny omdleń:

-chwilowe zaburzenia regulacji ciśnienia tętniczego krwi i częstości rytmu serca,
-choroby serca,
Przyczyną omdlenia są też emocje,gwałtowne wstanie z pozycji leżącej do stojącej, albo długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej. Dziecko może pamiętać zwiastuny omdlenia pod postacią mroczków przed oczami, uczucia bezwładu kończyn, lub zawrotów głowy. Przy omdleniu zwykle skóra jest blada i wilgotna. Tętno może być zarówno przyspieszone, jak i zwolnione. W olbrzymiej większości przypadków świadomość powraca natychmiast po upadku, gdy pacjent przybiera pozycję leżącą, co poprawia ukrwienie mózgu.

Sugerowany specjalista:

Choroby wewnętrzne, Pediatria

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1