× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Uraz głowy może powstać na skutek silnego uderzenia, powodującego uszkodzenia czaszki bądź mózgu. Urazy mogą prowadzić do krwotoku.

 

Urazom nie muszą towarzyszyć charakterystyczne objawy dlatego nie należy ignorować nawet najmniejszych upadków czy uderzeń w okolicach głowy.

 

Typowym urazom głowy towarzyszy czasem szereg objawów takich jak: nudności, senność, problemy z pamięcią, zaburzona orientacja, omdlenia, niewyraźnie widzenie bądź widzenie podwójne, utrata przytomności, osłabienie, zawroty głowy.

W wyniku każdego urazu głowy może nastąpić powrót do całkowitego zdrowia, ale mogą utrzymywać się też subiektywne objawy neurologiczne. Przez pojęcie to rozumie się długotrwałe utrzymywanie się bólów głowy oraz innych objawów, takich jak: zawroty głowy, zaburzenia koncentracji i uwagi, zaburzenia pamięci, ogólne osłabienie. W badaniu neurologicznym ani w powtarzanych badaniach dodatkowych nie stwierdza się żadnych objawów uszkodzenia mózgu.

Sugerowany specjalista:

Neurologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1