× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Żółtaczka fizjologiczna pojawia się u około 50% noworodków i prawie u 100% wcześniaków. Nie jest chorobą groźną dla noworodka, ale nie można jej również ignorować.

W łonie matki dziecko otrzymuje tlen przez łożysko, transportują go krwinki czerwone, jeżeli jest ich znacznie więcej niż normalnie we krwi niemowląt to prawdopodobnie dziecko urodzi się z żółtaczką fizjologiczną. Początkowo zażółceniu ulega twarz, później tułów, następnie kończyny i na samym końcu zabarwieniu ulegają dystalne ich części – dłonie i stopy. Kolejność ustępowania zażółcenia jest dokładnie odwrotna.


Leczenie żółtaczki ma na celu obniżenie poziomu bilirubiny i ma za zadanie nie dopuścić do rozwoju powikłań hiperbilirubinemii, a zwłaszcza żółtaczki jąder podkorowych.

Sugerowany specjalista:

Neonatologia, Pediatria

Pytania

GRUDZINSKA dodano: 2012-03-28 11:34:39

BULE PRZY WYPRUZNIANIU


dzien dobry mam taki problem kiedy chce mi sie do toalety to momentalnie zaczyna strsznie bolec mnie podbrzusze i zbiera mi sie na wymioty kiedys moglam jakis czas odczekac zanim poszlam do toalety a ...

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1