× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Wgłobienie jelit to patologiczne wgłębienie odcinka jelita w drugi odcinek jelita. Taki objaw skutkuje zatrzymywaniem się pokarmu oraz prowadzi do niedrożności oraz niedokrwienia jelit. Choroba ta dotyczy przeważnie dzieci i niemowląt, częściej dotyka płci męskiej.

 

Głównymi objawami są ostry ból brzucha, wymioty, osłabienie. Dziecko może oddawać skąpe ilości stolca z domieszką krwi i śluzu. Długo utrzymujące się wgłobienie może prowadzić do martwicy niedokrwiennej uwięźniętego odcinka jelita i prowadzić do zapalenia otrzewnej.

 

Nie należy zwlekać z udaniem się do szpitala. Diagnozę potwierdzi badanie USG i badanie radiologiczne brzucha. Sposób leczenia zależy w dużej mierze od tego, ile czasu minęło od początku choroby.

 

Jeśli metody mniej inwazyjne nie skutkują, trzeba operacyjnie usunąć uciśnięte i obumarłe fragmenty jelit.

Sugerowany specjalista:

Chirurgia dziecięca, Pediatria

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1