× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Powikłania ran charakteryzują się bólami, krwawieniem i otwieraniem się rany. Sprzyja to przenikaniu bakterii, które z łatwością wywołują stan zapalny.

Ropienie ran - rozmnażają się bakterie ropne i gnilne. Nieomal każdej ranie, która nie została odpowiednio opatrzona, grozi ropienie.

Zgorzel gazowa - jest chorobą rzadką, ale bardzo groźną, zazwyczaj kończącą się śmiercią. Jeżeli bakterie powodujące zgorzel gazową dostaną się do rany wraz z ziemią lub strzępkami zabrudzonej odzieży, spowodują gnilny rozpad tkanek z wytworzeniem gazów. Szczególnie łatwo gniciu ulegają zmiażdżone mięśnie.

Tężec - każde skaleczenie i każda rana mogą zostać zakażone laseczkami tężca. Szczególnie niebezpieczne są rany zabrudzone ziemią, powstałe w wypadkach na ulicy, w czasie pracy w ogrodzie czy na roli.

Wścieklizna - stanowi groźne powikłanie ran kąsanych, jeżeli kąsające zwierzę jest chore na wściekliznę. Może powstać po niewielkim nawet uszkodzeniu skóry lub błon śluzowych, zanieczyszczonych śliną zwierzęcia.

Sugerowany specjalista:

Dermatologia i wenerologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1