× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Jest to bolesna dolegliwość, która swoje źródło posiada w zmienionej patologicznie okolicy przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka do kości nadkłykcia bocznego kości ramienne. Prowadzi do obniżenia funkcji kończyny.

Zwiększone ryzyko problemów ze ścięgnami posiadają ludzie w przedziale wiekowym 30-65 lat szczególnie między 45 a 54 rokiem życia. Palenie tytoniu zwiększa to ryzyko. Tenisiści stanowią zaledwie 10% wszystkich pacjentów z dolegliwością „łokcia tenisisty”, często na tę przypadłość zapadają ludzie pracujący na co dzień z komputerem - chodzi tutaj o specyficzny układ rąk podczas pisania na klawiaturze komputera.


Możliwe jest spontaniczne wyzdrowienie – w przeciągu 1-2 lat u 80-90% wszystkich przypadków.

Przyczyną dolegliwości jest długo trwające przeciążenie mięśni z powtarzającymi się mikrourazami na ich przyczepie do kości.

Objawy to najczęściej ból pojawiający się w okolicy zewnętrznej łokcia i promieniuje zwiększający się, gdy zaciskamy mocno dłoń lub zginamy grzbietowo nadgarstek z oporem, np. w trakcie uderzenia.

Diagnozę potwierdza wywiad-badanie lekarskie (zestaw odpowiednich testów), badania USG a czasami wykonuje się zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub elektromiografię.

Leczenie trwa od 6 do 12 tygodni i uzależnione jest od długości trwania dolegliwości, zaawansowania zmian degeneracyjnych w ścięgnie i jego przyczepie a także stosowanych wcześniej terapii. Cel leczenia to zmniejszenie dolegliwości bólowych, usprawnienie funkcji kończyny oraz zwiększenie siły mięśni.


Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1