× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Wrodzona niedrożność przełyku jest jedną z najcięższych wad rozwojowych. Jeśli dziecko urodzone o czasie nie chce ssać, pojawia się ślinotok, napady kaszlu i sinicy, a próby karmienia nawet niewielką ilością pokarmu powodują dławienie i zwracanie nie zmienionego pokarmu, należy podejrzewać wrodzone zarośnięcie przełyku.

 

Schorzenie to wymaga leczenia operacyjnego w trybie nagłym, gdyż stanowi bezpośrednie zagrożenie życia dziecka. Karmienie noworodka, u którego podejrzewa się niedrożność przełyku, jest wzbronione.

Leczenie


Wskazane pilne leczenie operacyjne. Warunkiem powodzenia jest wczesne rozpoznanie choroby, jeszcze przed ewentualnym pojawieniem się zachłystowego zapalenia płuc.

Często niedrożność przełyku występuje u dzieci z zaburzeniami chromosomalnymi - w zespole Downa, zespole Edwardsa i zespole Patau.

Jeśli u dziecka współistnieją wady kręgów, zarośnięcie odbytu, przetoka tchawiczo-przełykowa, wady serca, wady nerek, dysplazja kości promieniowej i nieprawidłowości kończyn rozpoznaje się asocjację VACTERL.

Sugerowany specjalista:

Chirurgia dziecięca, Pediatria

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1