× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Zarośnięcie odbytu jest nieprawidłowością rozwojową, która częściej dotyka dzieci, w większości chłopców. Niekiedy zdarzają się u noworodków wady rozwojowe, które polegają na braku otworu odbytowego albo na ślepym zakończeniu odbytnicy w częściach wyższych.

 

Niezależnie od płci dziecka, zarośnięcie odbytu występuje wraz z wadami wrodzonymi kręgosłupa, rdzenia kręgowego, układu moczowo-płciowego oraz innych. Dziecko z zarośniętym odbytem nie oddaje smółki, a po paru dniach rozwija się niedrożność (wzdęcie, wymioty, itp.).

Głowne objawy

  • ból brzucha,
  • niepokój,
  • duszność – powiększające się jelita w jamie brzusznej powodują ucisk na przeponę,
  • nieprawidłowa perystaltyka lub jej brak, nieodchodzenie gazów,
  • napięcie powłok brzusznych,
  • wymioty treścią kałową – jest to strawiona treść, długo zalegająca w przewodzie pokarmowym, o zielonkawym kolorze, charakteryzująca się specyficznym zapachem,
  • gorączka.

Czasem zarośnięcie odbytu łączy się z istnieniem przetoki między odbytem a układem moczowo-płciowym. Wówczas dziecko wydala przez cewkę lub pochwę mocz zabarwiony na zielono.

Sugerowany specjalista:

Pediatria, Ginekologia i położnictwo

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1