× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Złamanie kości ramiennej występuje w trzech częściach; w obrębie głowy i szyjki ramieniowej w części środkowej bądź w okolicach stawu łokciowego. Wśród starszych osób występują najczęściej złamania bliższego końca kości ramiennej.

 

Do złamania często dochodzi przy upadku na wyciągniętą rękę. Złamaniu towarzyszy ból i obrzęk barku, trudności w wykonywaniu ruchów.

Należy jak najszybciej unieruchomić kończynę, najlepiej przez przybandażowanie do klatki piersiowej.

Wśród osób dorosłych najczęściej występują złamania części środkowej (trzonu) po urazie bezpośrednim - złamania wieloodłamowe, po urazie pośrednim - upadek na zrotowaną kończynę.

Objawy to ból, obrzęk i deformacje ramienia. Czasem tego typu złamanie kojarzone jest z uszkodzeniem nerwu promieniowego, które charakteryzuje się brakiem czynnego wyprostu nadgarstka i stawów śródręczno-palcowych. Powoduje ono również zaburzenie czucia po grzbietowej stronie palców.

Należy jak najszybciej unieruchomić kończynę poprzez przybandażowanie kończyny do klatki piersiowej przy zgiętym stawie łokciowym.

Złamania w pobliżu stawu łokciowego najczęściej spotykane są u dzieci (60% urazów tej okolicy u dzieci).

Złamanie kości ramiennej prowadzić może do zaburzeń krążenia krwi. Przy długo trwającym zaburzeniu krążenia wystąpić może przykurcz niedokrwienny prowadzący do ciężkiego kalectwa.

Objawy to silna bolesność, obrzęk zasinienie palców.

 

Po odpowiednim unieruchomieniu odłamów na szynie, przybandażowaniu kończyny do tułowia wymagany jest bezpośredni kontakt z lekarzem specjalistą.

Pytania

Mirek dodano: 2013-07-28 12:36:53

Złamanie otwarte szyjki chirurgicznej kości ramiennej prawej S42.2 i Złamanie trzonów goleni lewej


Witam uległem wypadkowi i doznałem dwóch złamań. Szukam w necie ćwiczeń rehabilitacyjnych na w/w moje dolegliwości. Uprzejmie proszę o poradę
darek dodano: 2013-06-20 09:52:10

leczenie kości


http://leczeniekosci.pl/ ciekawa strona o leczeniu kości.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1