× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Złamania kości przedramienia należą do grupy złamań trudnych do wyleczenia. Często wymagana jest operacja. Mnie poważne przypadki leczy się zachowawczo (unieruchomienie na 6 tygodni).


Cięższe przypadki np. złamania otwarte - wymagają leczenia operacyjnego, nastawienia odłamów i unieruchomienia w gipsie trwającego nawet 12 tygodni.

Wyróżniamy też złamanie Colles'a - dalszej części kości promieniowej, około 2,5cm od nadgarstka. Przyczyną złamania jest najczęściej upadek na wyprostowaną rękę. Kształt bagnetowaty nadgarstka świadczy o złamaniu Colles'a.


W przypadku przemieszczenia odłamów pacjent jest znieczulany i zakładay jest gips na około 7 tygodni. W okresie późniejszym wymagana jest rehabilitacja.

Złamania wyrostka dziobiastego (część kości łokciowej) często kojarzone są z innymi złamaniami kości przedramienia, zwichnięcie głowy kości promieniowej, złamanie głowy kości promieniowej, złamanie wyrostka łokciowego.

Złamania głowy kości promieniowej powstają przy upadku na wyprostowaną rękę lub przy upadku na zgięty staw łokciowy.


W zależności od złamania stosuje się leczenie zachowawcze bądź operacyjne, polegające na zespoleniu odłamów kości, resekcji głowy kości promieniowej, endoprotezoplastykę głowy kości promieniowej.

Pytania

Jacek dodano: 2012-03-12 17:16:11

rechabilitacja po resekcji głowy kości promieniowej


20 stycznia złamałem rękę. Prześwietlenie wykazało złamanie głowy kości promieniowej z przemieszczeniem. Lekarze stwierdzili że należy zrobić resekcje głowy kości promieniowej gdyż jest...

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1