× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Złamania żeber najczęściej kojarzone są z osobami starszymi. Mogą powstać w wyniku upadku, uderzenia, zgniecenia,zmiażdżenia, wypadku samochodowego, postrzału.

Przy złamaniu jednego żebra, objawy są znikome, czego wynikiem jest zgłoszenie się do lekarza dopiero po kilku dniach, kiedy dolegliwości się nasilają - ból przy oddychaniu, poruszaniu.

Leczenie

W przypadku złamania tylko jednego żebra i nie doszło do powstania odmy, podaje się środki uśmierzające ból, przeciwkaszlowe oraz stosuje opaskę elastyczną przy najgłębszym wydechu.

W przypadku uszkodzenia płuca z odmą pacjent odczuwa dotkliwy ból w okolicy klatki piersiowej, jego ruchy są ograniczone. Chory wymaga natychmiastowego leczenia szpitalnego, które polega między innymi na drenażu klatki piersiowej. Może pojawić się odma podskórna, trzeszczenie wynikające ze skaleczenia płuca i gromadzenia się powietrza pod skórą.

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1