× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Kości dłoni składają się z kości nadgarstka, śródręcza oraz palców.

Śródręcze jest głowną częścią ręki, która jest zbudowana z 5 długich kości.
Najczęstszym złamaniem jest złamania szyjki piątej kości śródręcza (złamanie bokserskie) - często powstaje w wyniku uderzenia pięścią o twardą powierzchnię.
W wyniku otwartych złamań palców, przy źle przeprowadzonym leczeniu, może dojść do powstania stawu rzekomego, martwicy palca bądź zapalenia.

Złamania kości śródręcza i palców ręki powinny być leczone operacyjnie. Konieczna jest długotrwała rehabilitacja aby przywrócić sprawność dłoni. W przypadki złamań bez przemieszczenia, możliwe jest leczenie zachowawcze, które polegają na unieruchomieniu dłoni za pomocą gipsu.

Pytania

Piotr dodano: 2012-06-03 06:29:23

zlamanie kosci srodrecza


Zlamalem V kosc Srodrecza,lekarz ma zadecydowac czy bedzie potrzebny zabieg chirurgiczny.Mam pytanie,ile trwa leczenie bez zabiegu lub po zabiegu po takim zlamaniu?Dziekuje.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1