× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Przeważnie pojawiają się u młodych mężczyzn. W przypadki mężczyzn szukających przyczyny swojej niepłodności, żylaki powrózka nasiennego stanowią częstą przyczynę. Schorzenie to jest efektem niewydolności lub wrodzonego braku zastawek w żyłach jądrowych. Wywołuje to pogorszenie opróżniania naczyń żylnych z krwi i zaleganie jej w naczyniach. Żyły są powiększone, a w obrębie worka mosznowego pojawia się dyskomfort.

Często występują po lewej stronie, z uwagi na odrębności anatomiczne naczyń żylnych. Lewa żyła jądrowa uchodzi do żyły nerkowej lewej, a ta dopiero do żyły głównej dolnej. na początku brak objawów lub ich słabe wyrażenie, np. tępy ból, uczucie ciążenia w okolicy pachwiny i moszny, nasilające się w pozycji stojącej lub leżącej, a także podczas wzwodu.

Objawy

  • zgrubienie żył, guzki w okolicy nad jądrem, nie występujące przy drugim jądrze,
  • uczucie ciepła w jądrach,
  • brak efektów przy staraniach o dziecko.

Lecznie

  • wizyta u urologa,
  • USG z uwidocznieniem przepływu wstecznego krwi oraz badanie nasienia (ocena plemników pod względem ich ilości, budowy i ruchliwości).

Leczenie żylaków jest operacyjne, różnymi metodami, także laparoskopową.

Sugerowany specjalista:

Urologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1