× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Skręt szypuły jądra jest schorzeniem, które najczęściej występuje w wieku od 10 - 18 lat. Jego przyczyna to nadmierna długość powrózka nasiennego i nadmierna ruchomość jądra.

Dolegliwość ta nie leczona, prowadzi do poważnych konsekwencji takich jak: niedokrwienie miąższu jądra, martwica i zanik jądra.

Przyczyny powstania to przeważnie gwałtowny ruch, skok, w trakcie uprawiania sportu. Odczuwalny jest nagły ból jądra występujący bez gorączki i zaczerwienienia, któremu towarzyszy powiększenie zawartości moszny. Skojarzone objawy to np. nudności, wymioty, obrona mięśniowa. Podczas badania w pozycji stojącej charakterystyczne jest nasilanie bólu podczas podnoszenia jądra.

Leczenie


Odbywa się poprzez chirurgiczne odsłonięcie i odkręcenie jądra i następnym jego ułożeniu za pomocą szwów. Niezmiernie ważną rolę odgrywa czas, jaki upłynie od skręcenia szypuły do udzielenia pomocy. Jeśli skręt jest pełny, a czas przekracza 48 godzin, to jądro może ulec martwicy. Ważne jest, aby przy wystąpieniu nagłego bólu jądra zgłosić się niezwłocznie do urologa.

Sugerowany specjalista:

Urologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1