× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Choroba nowotworowa gruczołu krokowego, występująca u 11% mężczyzn z rozpoznanym nowotworem.

Najczęściej spotykanym nowotworem jest gruczolakorakiem (powyżej 75% przypadków) i częstość jej występowania zwiększa się z wiekiem.

 

Rak stercza może pierwotnie rozwijać się skrycie. We wczesnym okresie przebieg jest najczęściej bezobjawowy. W stadium późniejszym dolegliwości są podobne do występujących w przypadku gruczołakowatego przerostu gruczołu krokowego: częstsze parcie na mocz, cienki strumień i zmniejszone ilości oddawanego moczu. W ciężkich przypadkach pojawia się krew w moczu lub/i płynie nasiennym.

 

Rozpoznanie


Chorobę rozpoznaje się za pomocą badania cytologicznego komórek guza pobranych metodą punkcji cienkoigłowej. Wielkość i rozległość guza stercza można określić za pomocą ultrasonografii przezbrzusznej i przezodbytniczej.

Sugerowany specjalista:

Urologia

Pytania

Nie zadano jeszcze żadnego pytania.

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1