× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Złamanie kostek goleni należy do najczęstszych uszkodzeń kostnych narządu ruchu. Ich występowanie nie jest zależne od wieku pacjenta. Złamania tego typu wymagają bardzo często leczenia operacyjnego.
Powagę uszkodzeń ocenia się uwzględniając mechanizm uszkodzenia, ilość złamanych elementów kostnych oraz morfologię złamań. Objawy takiego złamania identyfikuje się z szybko narastającym obrzękiem, pogrubieniem w okolicy kostek, często z zasinieniem. Zdeformowania można zauważyć wtedy, kiedy złamaniom towarzyszy przemieszczenie odłamów z podwichnięciem stawu.

Leczenie polega na przywróceniu anatomicznego ustawienia odłamów oraz jego utrzymaniu do czasu zrostu złamań. W niektórych przypadkach złamań możliwe jest to jedynie za pomocą operacji. Dość często po przebytym leczeniu operacyjnym zachodzi konieczność wielotygodniowego unieruchomienia przy pomocy opatrunków zewnętrznych.

Pytania

Elżbieta Kubiniec dodano: 2012-01-28 15:17:20

Zwichnięcie stawu skokowego ze złamaniem dwukostkowym goleni lewej


odprowadzenie zwichnięcia i stabilizacja śrubami i drutami K złamania kostek-czerwiec2011,następnie martwica tkanek i brak zrostu.Listopad 2011 usunięcie zespolenia/konflikt ze skóra/,grud...

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1