× "Polityce Prywatności".
myLekarze.pl

(np. Ortopeda Częstochowa lub Jan Kowalski)

Polecani specjaliści

Choroba ta jest najczęściej spotykaną postacią gruźlicy płuc. Często jest ona skutkiem zakażenia kropelkowego. Mogą to być ogniska, zlokalizowane przeważnie w okolicy szczytowo - podszczytowej jednego lub obu płuc.


Gruźlica popierwotna jest gruźliczym stanem chorobowym, który występuje w kilka miesięcy bądź wiele lat po przebyciu pierwotnego zakażenia gruźliczego. Przeważnie jest skutkiem powtórnego nadkażenia organizmu z zewnątrz, ale także bardzo często wyrazem nadkażenia z własnego, otorbionego bądź uwapnionego kiedyś, aktualnie zaktywizowanego ogniska pierwotnego.

 

Lokalizacja może być skutkiem rodzaju drogi szerzenia się zakażenia i jego rozsiewu drogami oskrzelowymi, naczyniami chłonnymi, drogą krwi lub bezpośredniego kontaktu.

Sugerowany specjalista:

Choroby płuc

Pytania

konstans dodano: 2012-05-12 15:52:23

Choroba Crohna a gruźlica jelit


Jak odróżnić chorobę Leśniowskiego-Crohna od gruźlicy jelit przy braku posiewu z materiału pobranego z jelita a dodatniej próbie tuberkulinowej i braku zmian w płucach?

Zadaj nowe pytanie:

Zdefiniuj jak najtrafniej temat np. "znamiona na skórze po opalaniu"
Nie pisz tematu typu "pomocy", "szukam lekarza"

Postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem medyczny, aby znajdujący się na forum lekarze lub użytkownicy mogli udzielić Ci pomocy.

Proszę przepisać słowa z obrazka:

* Pola wymagane

Partnerzy:
lekarz lekarz kliniki EASY.LV
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 8.1